Sesje indywidualne

Sesja Wgląd© – definiowanie konfliktów

„Wgląd”, psychol.: Zdolność uświadamiania sobie, analizy i rozumienia własnych przeżyć, reakcji, motywów postępowania, zapewniająca pełniejszą nad nimi kontrolę (PWN)

Wgląd to sesja poświęcona nauce uświadamiania sobie konfliktów wewnętrznych oraz definiowania ich. Ubierania w słowa. Zapisywania ich, by można było potem nad nimi pracować.

Podstawą wszystkich  problemów z emocjami, sposobem myślenia czy ciągłym powtarzaniem tych samych błędów w życiu są konflikty wewnętrzne. To one są podstawą narastających w nas emocji oraz bardzo obronnego sposobu myślenia w stosunku do nas samych, innych ludzi i świata. Mają one też bardzo dobroczynną funkcję, ale będzie ona silnie ograniczona przez te konflikty, które nazywam destrukcyjnymi!

Co jest dokładną przyczyną powstawania konfliktów wewnętrznych możesz dowiedzieć się na sesji z metody Ok, może tak być!© oraz uwolnić je, natomiast bez świadomości tego, jakie konkretnie konflikty nosisz w sobie nie ma sensu brać się za jakąkolwiek pracę nad sobą – bo nad czym będziesz pracował?

Pierwszym etapem, jaki zawsze trzeba wykonać, jest porządne rozpisanie wewnętrznych konfliktów. Sporządzenie listy, która pokazuje nam ilość tych konfliktów oraz czego dotyczą. Tym właśnie zajmujemy się na sesji Konflikty Wewnętrzne©

Potrzebujemy  na takiej sesji jedynie kartek papieru oraz długopisu. Odpowiednimi pytaniami pomagam Ci dotrzeć do tego i szczerze nazwać to, co leży Ci w środku. Ty zapisujesz w specjalny sposób pod metodę i tak do wyczerpania tematu. Spisujemy to, co Cię boli, czego się boisz, co sprawia ból!, np.

  1. Nie poradzę sobie
  2. Zawsze już będę czuł się samotny
  3. Nikt mnie nie wspiera

Lista musi być pełna zarówno ogólników jak i konkretów. Będziesz wiedział, że napisałeś właściwe zdania (konflikty) jeśli będziesz czuł wyraźne nieprzyjemne emocje przy czytaniu tych zdań. Moim zadaniem jest pomóc Ci wyłapać wszystko. Mam ogromne doświadczenie w tym, więc tylko brać się za pracę!

SAMO UŚWIADOMIENIE SOBIE TYCH KONFLIKTÓW BARDZO POMAGA
Zaczynasz czuć zdrową kontrolę, ponieważ wiesz już co jest przyczyną Twojego cierpienia.
Wiesz, że jedynie trzeba się od tego uwolnić, aby iść dalej.

Po takiej sesji rozpoznawczej można przejść do następnego drugiego etapu czyli pracy metodą Ok, może tak być!©

Wartość: 300zł
Czas sesji: 50 min 

Jeśli chcesz skorzystać z tej sesji, a tym samym poznać swoje wewnętrzne konflikty oraz  szybko i skutecznie uwolnić się od nich skorzystaj z komunikatora poniżej!