Dla rodziców

Szczęśliwe dzieci to rodzice pełni spokoju, szacunku i miłości

Szczęśliwe dzieci to rodzice pełni spokoju, szacunku i miłości. Aby osiągnąć taki wspólny cel to w całą potrzebną pracę muszą zaangażować się wszyscy. Rodzice oraz dzieci. Szczególnie Ci pierwsi.

Nie od dziś wiadomo, że dzieci przejawiają nieuświadomione lęki swoich rodziców i dlatego to od rodziców musi się zacząć wszystko.

Jeśli rodzic jest wewnętrznie poukładany, to dziecku będzie łatwiej wracać do równowagi pomimo swoich konfliktów. Dzieje się tak dlatego, że to rodzic stanowi główny wzorzec zachowania, reagowania, myślenia i odczuwania. Nauka udowodniła bezsprzecznie, że dzieci obserwują świadomie i nieświadomie rodziców, kopiując ich zachowania, podejście do problemów i sposób traktowania innych oraz, co najważniejsze, sposób rozwiązywania konfliktów z innymi.

WASZE DZIECI NIE UCZĄ SIĘ Z WASZYCH SŁÓW TYLKO Z WASZYCH ZACHOWAŃ!
Dlatego tłumaczenie dzieciom wielu spraw nie przynosi efektów. Np. Rodzic wymaga aby dziecko nie krzyczało i było spokojne kiedy zostanie im odmówione kupno czegoś albo kiedy jego oczekiwania nie zostaną spełnione. Potem dziecko obserwuje rodziców, którzy mają podniesiony głos kiedy zachodzi między nimi do ostrej wymiany zdań, wzajemnych krytyk albo pełnych złości czy żalu komentarzy. Dziecko czy tego chce czy nie taki właśnie dostaje obraz, który nieświadomie skopiuje czy mu się to podoba czy nie.

ZMIEŃCIE SIEBIE WEWNĘTRZNIE NA LEPSZE, A WASZE DZIECI BARDZO ZMIENIĄ SIĘ POZYTYWNIE!

Dzieci, nastolatki bardzo szybko uczą się metody Ok, może tak być!© jeśli widzą, że rodzice też jej używają i mają dzięki niej efekty. Młodsze dzieci „wierzą rodzicom” i stosują kiedy tylko czują efekt rozluźnienia – to pozytywne emocje sprawiają, że dzieci pragną pracować nad zmianą stosunku do trudnych rzeczy w życiu. Nastolatek jest bacznym obserwatorem i musi widzieć korzyść w stosowaniu metody i potrzebuje przykładu. Będzie chciał robić wszystko po swojemu, aby ulepszać bez względu na wynik – jak głosi neurodydaktyka. Dlatego rodzic spokojny, pewny i kochający oraz wspierający, wyznaczający silne granice będzie idealnym przykładem do naśladowania.

Rodzina kierująca się wspólną wartością to silna rodzina. Niech tymi wartościami będą szczerość, miłość, zaufanie, prawda, pomoc, dobro i pokora! Kiedy wszyscy wiedzą jak radzić sobie z przeciwnościami losu i posiadają tę samą wiedzę to wynik takiego stanu rzeczy jest prosty! WZAJEMNE INSPIROWANIE SIEBIE do zmian. Nie ma to jak maluch, który mówi tacie albo mamie: „Mamo nie smuć się! Okejuj jak tata wczoraj.”
Wszyscy mają wspólny cel – pomagać sobie!

Rodzice powinni rozwiązywać swoje konflikty zdrowo zarówno te między sobą jak i te wyniesione z pracy, a tym samym wniesione do domu. Dzięki stosowaniu metody każdy jest wstanie pomóc sobie samemu albo poprosić drugą osobę (małżonka, żonę) z rodziny o pomoc w pracy nad sobą. Otwarcie i szacunek.

Kiedy każdy przejmuje odpowiedzialność za swoje emocje wtedy wszystkim jest łatwiej. Kiedy wszyscy pomagają sobie wzajemnie nikt nie czuje się samotny. Nawet niezrozumienie czy konflikt interesów staje się naturalną częścią życia. Wszyscy szanują swoje emocje oraz potrzeby. Kiedy nie ma toksycznych emocji to nie ma toksycznych relacji. Kiedy żadna emocja nie jest duszona, tłamszona i wypierana system rodzinny jest zdrowy i silny. Rodzina jest blisko i czuć tę bliskość w domu.

Dobrze i zdrowo jest kiedy rodzice wiedzą jak osiągać wewnętrzny spokój i przekazują tę wiedzę dzieciom. Nie ma ważniejszej i większej rzeczy oprócz miłości jaką rodzice powinni przekazać swoim dzieciom. Miłość i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Za taką naukę dzieci będą wdzięczne do końca życia.

Skorzystajcie z komunikatora poniżej jeśli chcecie mojej wiedzy oraz metody Ok, może tak być!©

Wspieram
Łukasz