BLOG

54 dzień – trzy kluczowe do życia pytania

eurointuicja
Trzy wyjątkowe pytania, które budują nam świadomoś nas samych na drodze naszego życia. To odpowiedzi na te pytania potrafią dostarczyć nam wiedzy o nas samych, które mogą odwrócić bieg naszego życia.
 
1. Jaki teraz jestem, a jaki pragnę być?
 
To co uważamy na nasz temat ma kluczowe znaczenie, ponieważ to będzie jeden z elementów wpływających na nasz stan emocji. Będzie nas to trzymało pewnej drogi, ale też ograniczało w jakiś sposób. Przekonanie same w sobie zawsze na coś otwiera, a tym samym na coś zamyka!  Dobrze jest abyśmy co jakiś czas zobaczyli jak nam to pomaga w życiu – to obecne przekonanie / przekonania. Nasze zdanie na nasz temat nie może być czymś, czego będziemy zaciekle bronił, bo możemy się przecież mylić. Lepiej abyśmy byli otwarci na to, że możemy się zmieniać i mamy do tego prawo. Dajmy sobie ma to przyzwolenie tym bardziej, że większość z nas wciąż poszukuje siebie. Jeśli pragniemy być inni to koniecznie musimy znać odpowiedź na drugie pytanie.
 
2. Jak teraz się zachowuję, a jak pragnę się zachowywać?
 

To, jak się zachowujemy w dużej mierze zależy od tego, JAKCY JESTEŚMY wg nas samych oraz tego, jakie mamy nawyki, odruchy. Dobrze abyśmy byli tego świadomi, ponieważ bywa, że uważamy na swój temat jedno, a zachowujemy się zupełnie inaczej. Wtedy mamy wrażenie, że nie wiemy kim już jesteśmy. To wszystko naturalne.

Dlatego abyśmy wiedzieli kim jesteśmy musimy bacznie obserwować to, co robimy. Naszym zadaniem jest stworzyć tu równowagę. Przyznać się to rozbieżności i uczciwie spojrzeć sobie na ręce. Wtedy otrzymamy odpowiedzi na to, kim jesteśmy, ponieważ to czyny definiują nas najbardziej, a nie myśli o nas samych. Pragniemy być inni zatem musimy zacząć otwierać się na to, że nie widzimy prawdy o sobie. Tę prawdę możemy dostrzec dzięki naszym codziennym czynom. Wtedy możemy zacząć zastanawiać się jak inaczej czynić, a to wskaże nam kim pragniemy być. Jakimi wartościami drzemiącymi w nas chcemy się kierować. 

 
3. Gdzie teraz jestem, a gdzie pragnę być?
 

Jesteśmy tam, gdzie zaprowadziły nas nasze nogi, a uprzednio pragnienia, które wytworzyły się na wizję tego, co uznaliśmy dla siebie za dobre! Jeśli nie jesteśmy dobrzy dla samych siebie (okłamując samych siebie, wypierając prawdę, decydując pod wpływem poczucia winy) to nie będziemy w dobrym dla siebie miejscu 🙂

Miejsce się wybiera, a wybór zależy od stanu emocji. Wybierajmy kierując się spokojem, odwagą, rozwagą i dobrem. Tak rosną diametralnie szansę na lepsze wybory i w konsekwencji lepsze życie.  Wydobywając swoją spójność pomiędzy ty, co uważamy na swój temat, a tym jak się zachowujemy odkrywamy drogę do wyborów lepszych dla naszej natury. Do miejsc bardziej dla nas wartościowych.

 
Czyli w skrócie:
 
1. Jaki
2. Jak
3. Gdzie
 
To trzy klucze do lepszego życia. Nie bój się ich sobie zadawać. Jeśli wchodzisz na drogę samorozwoju, to będziesz potrzebował z odwagą patrzeć sobie na ręce, ponieważ będziesz potrzebował tej samej odwagi, a aby potem wprowadzać zmiany. 
 
Wspieram
Łukasz
Ps. Napisz do mnie jeśli chcesz skutecznej pomocy w Twoich problemach! Kliknij TUTAJ


Dodaj komentarz

Click here to post a comment