Dla par

Życie jest prostsze kiedy wiecie jak pokonać każdą przeszkodę

Związek to nie tylko miłość spajająca dwoje ludzi, ale też odpowiedzialność za siebie, swoje słowa, czyny oraz wspólne cele, życie w dojrzałości emocjonalnej, wsparcie, zrozumienie, akceptacja.

„Miłość to nie jest patrzenie się na siebie, ale patrzenie w tym samym kierunku.”

Największym wyzwaniem ludzi tworzących związek jest spełnianie wzajemnych oczekiwań oraz branie indywidualnie odpowiedzialności za swoje emocje. To razem tworzy dojrzałość emocjonalną związku. To jej najczęściej brakuje ludziom na drodze wspólnego życia.

Zanim ludzie stworzą związek, to każde z nich tworzy związek ze sobą samym. Jeśli nie cierpisz w swojej relacji sam ze sobą, to stworzenie satysfakcjonującego związku z drugą osobą będzie o wiele prostsze. Jeśli natomiast cierpisz w relacji z samym sobą np. przez kompleksy, żal do siebie, brak zaufania, lęk przed przyszłością, brak akceptacji dla samego siebie to będziesz poszukiwał związku z drugim człowiekiem jako ucieczki przed swoim bólem, jaki tworzysz w swoim wnętrzu.

Najczęściej popełniany błąd w związkach to tworzyć związek z drugim człowiekiem z lęku przed samotnością. Wtedy ludzie łączą się ze sobą pomimo tego, że nie spełniają swoich oczekiwań, ponieważ świadomość, tego, że jest ktoś obok pomaga. Jest to jednak bomba z opóźnionym zapłonem, ponieważ ten brak spełnionych oczekiwań wybuchnie pozostawiając ogrom wątpliwości co do związku i jego przyszłości. Lęk bywa jednak silniejszy i z każdym rokiem trwania tej relacji jednocześnie narasta lęk przed samotnością z powodu przyzwyczajania się do obecności drugiej osoby, bez względu na to czy jest emocjonalnie dobrze czy źle.

Związek nie będzie miał w sobie dojrzałości emocjonalnej, jeśli osoby tworzące związek nie będą pełne spokoju, akceptacji, zrozumienia, otwartości na odmienność zdań, opinii, zachowań.

Dojrzałość to branie odpowiedzialności za swoje emocje oraz umiejętność rozwiązywania konfliktów wewnętrznych w kreatywny i zdrowy emocjonalnie sposób. To życie bez zazdrości, zawiści, lęku przed odrzuceniem i krytyką, samotnością. 

Metoda Ok, może tak być!© w związkach jest niezbędna dla wzajemnego rozumienia swoich problemów, potrzeb i marzeń. Do tego aby właśnie wzrastać emocjonalnie i dojrzewać emocjonalnie.

Tylko osoby pozbawione konfliktów wewnętrznych (BO WIEDZĄ JAK TO SIĘ ROBI) są w stanie razem budować swoją przyszłość w prawdziwej bliskości i partnerstwie. Jeśli dwie osoby posiadają tę samą wiedzę oraz znają ten sam sposób pracy nad sobą, to nic im nie stanie na przeszkodzie do wspólnego szczęścia. Jeśli razem to szczerze, a jeśli szczerze to bez obaw, żalu i smutku, które tę szczerość zabierają.

Miłość, spokój i wsparcie to coś, czym możecie się obdarować jeśli postanowicie.

Skorzystajcie z formularza poniżej aby skontaktować się ze mną jeśli macie pytania albo szukacie konkretnej wiedzy oraz narzędzi aby sobie pomóc!

Wspieram
Łukasz