BLOG

Jak lepiej zrozumieć o co nam chodzi

 

Częściej przejmujemy się tym co nas spotyka niż staramy się zrozumieć, dlaczego reagujemy tak a nie inaczej na to, co nas spotyka.

Jeśli mamy emocje, złość, gniew, strach, żal, smutek, to jest to nasza reakcja na coś i nic w nas tego nie wywołuje.
Zdarzenia są jedynie obrazami dla mózgu do którego nasz mózg musi się ustosunkować.  To emocje są wywoływane przez nasz organizm, aby się bronić przed czymś. Przed czym? Co jest takie ważne i niebezpieczne dla niego, aby się bronić i traktować to jak zagrożenie? Dlaczego tak reagujemy? Czy każdy zareaguje na ten sam obraz rzeczywistości tak samo? Jasne, że nie. To dla nas dowód, że każdy będzie miał inny powód do reakcji. Będą też ludzie, którzy reagują podobnie, ale podobnie nie znaczy tak samo. Możemy czuć te same emocje względem obrazów, lecz powody mogą być różne. Wszystko zależy od tego, co uruchomi się w nas w danym momencie.

Jeśli ktoś nas odrzuca to zamiast przyklejać się do tego faktu, starajmy zrozumieć dlaczego w zasadzie tak rozpaczamy? Dlaczego to nas boli? Z jakiego konkretnie powodu? Dlaczego to odrzucenie mnie boli?

 

Możemy bardzo zaskoczyć się swoimi odpowiedziami, bo uzmysłowimy sobie, że w zasadzie to niekoniecznie chodzi nam o tę osobę, lecz o swoje braki. Osoba miała nam je zatkać 😉
Jeśli denerwujesz się na kogoś to z jakiego konkretnie powodu? Nie skupiaj się na zachowaniu tej osoby, ale na sobie i tym, w co właściwie trafia to zachowanie, co porusza, przed czym się tak bronisz? Przed czym starasz się obronić? Czego chcesz uniknąć i nie możesz?
Jeśli rzeczywistość nie jest taka, jakbyś chciał, to co Ci w niej nie pasuje i dlaczego?
Jeśli masz do siebie żal i pretensje, to z jakiego powodu oraz dlaczego akurat z tego powodu?
Jeśli masz kompleksy, to z czym tak walczysz, że je masz? Co Ci nie pasuje w sobie i dlaczego?
Kluczowe pytania:
Dlaczego tak reaguję na to?
Dlaczego mnie to boli?
Co mnie w tym konkretnie boli?
Przed czym się tak bronię, że tak reaguję względem tej sytuacji?
Zgłębiaj swoje emocje i ich powody. Bardzo siebie w ten sposób poznasz i dowiesz się o prawdziwych źródłach swoich reakcji. POMOŻESZ SOBIE.
Nie pozostawaj na powierzchni problemów.
Pamiętaj, że zawsze, ale to zawsze chodzi o nasze potrzeby, o nasze ego i o to, że nie będzie tak, jak MY CHCEMY, ABY BYŁO.
a
Ps. Napisz do mnie jeśli chcesz skutecznej pomocy w swoich problemach! Kliknij TUTAJ
a


Dodaj komentarz

Click here to post a comment