BLOG

Czym jest szczęście i jak je mieć

neurointuicja

Wszyscy go szukają 🙂 a tego się nie szuka, to się wytwarza i to dosłownie, ponieważ szczęście, to emocje, uczucia, a emocje i uczucia to HORMONY!

Dopamina,
Serotonina,
Oksytocyna

To są te podstawowe, które są warunkiem szczęścia 🙂

Dopamina -> cel, wizja celu
Serotonina -> relacje, uwaga, duma z naszej osoby
Oksytocyna -> głębokie więzi, czułość, bliskość, dotyk

Wszystko czego Ci potrzeba to:

1. Mieć cel w życiu i iść za nim.
2. Otworzyć się na ludzi w drodze do swojego celu i budować szczere, autentyczne relacje.
3. Kiedy idziesz do celu, budujesz relacje, bez których nie możesz nic osiągnąć, ani poczuć, że to co robisz ma sens nie tylko dla Ciebie ale i innych, to przychodzi czas na głębokie więzi, które stworzysz z niektórymi ludźmi, oraz związki.

Oto przepis na wytwarzanie własnego pięknego czystego szczęścia.

Potrzebujesz spełnić jeszcze jeden dodatkowy warunek, żeby wytworzyć sobie szczęście…NIE MOŻESZ SIĘ BAĆ TEGO, CZEGO NIE MA!!!

Lęki są efektem wytwarzania się takich hormonów jak:
Kortyzol
Adrenalina
Noradrenalina

A wytwarzają się, jeśli organizm zareaguje na WYOBRAŻENIA o przyszłości OBRONĄ przed nimi! Czyli zareaguje  obroną na coś, czego nie ma! Dzieje się tak, ponieważ ten mechanizm ma nas przygotować na przyszłe wydarzenia dając próbkę niepokoju, żeby zwrócić naszą uwagę, ale… często to nie próbka tylko powódź 😉
Powódź jest wtedy, kiedy organizm reaguje NIEADEKWATNIE. Reaguje tak, ponieważ częściej żyjemy w naszej głowie niż naprawdę, jesteśmy nieobecni, a co za tym idzie, organizm przyjął sobie, że świat wyobrażony TO TEN PRAWDZIWY!!!

Sprawdź sam i zobacz gdzie przebywasz częściej w ciągu dnia?
W tu i teraz reagując tylko na to, co jest tu i teraz oraz korzystając z myśli oraz wyobrażeń, kiedy to jest potrzebne?
Czy w swojej wyobraźni i tam toczysz wszystkie rozgrywki, poprzez które reagujesz na rzeczywistość, kiedy się wybudzasz i wiesz, że musisz teraz coś zrobić realnie?

Odpowiedź znasz 🙂

Żeby skutecznie wytwarzać sobie szczęście czyli „korzystne” dla stanu szczęścia hormony wyzbądź się irracjonalnych lęków każdym możliwym dostępnym sposobem (jest ich od zatrzęsienia w internecie, ja sam stworzyłem też metodę Okejowania© specjalnie do tego celu, gdyż kiedyś nie mogłem sobie poradzić z moimi lękami) i działaj, idź, buduj relacje, czerp z nich radość i buduj głębokie więzi z ludźmi.

Wspieram
Łukasz

Ps. Napisz do mnie jeśli chcesz skutecznej pomocy w Twoich problemach! Kliknij TUTAJDodaj komentarz

Click here to post a comment